/ / Мария Орлова - надеждата за руския скелет

Мария Орлова - надеждата за руския скелет

Днес ще говорим за младата надежда за руския скелет. Мария Сергеевна Орлова - майстор на спорта, в полза на руския национален отбор, спорт-скелет, победител в европейското и световното първенство.

Мария Орлова

Биография и кариера

Мария Орлова е родена на 14 април 1988 г. в Санкт Петербург. Височина - 167 см, тегло - 69 кг.

Младата Маша веднага започна да се занимава с лека атлетика, но с течение на времето осъзнаваше, че не може да постигне успех в този спорт и започна да практикува скелет.

Мария Орлова активно участва в скелет с 12години, а през 2008 г. Маша бе избрана за националния отбор, където започна да участва в големи международни състезания, показващи много добри резултати.

Дебютирайки на европейската купа в германския град Винтерберг, Орлова показа девети път със същите резултати, останали през останалата част от сезона. Момичето винаги се придържаше към първите десет.

Мария Орлова биография

Тогава Мария чакаше Световното първенство по тенис, резултатът от което - деветото място.

През следващия сезон Мария Орлова значително увеличи темпото си: едва след като не успя да спечели опора на десетки осем етапа, а в цялостното класиране завърши сезона на четвърто място.

В края на 2010 г., с различен успех, състезателят участва в Купата на Америка и в същия сезон взе участие в Интерконтиненталната купа.

Сезон 2012 Мария Орлова не успя успешно. Тя участва веднага в състезанията по чаша, а най-добрият резултат е на пистата в Швейцария (Сент Мориц), където състезателят спечели девето място. В края на сезона Маша беше 12-и по рода си.

Значителни награди

През 2013 г. в австрийския град Igls наНа Европейското първенство, Орлова спечели среброто, което стигна до цялостното класиране, благодарение на което Маша получи допълнителен медал за купа - бронз. В състезанията по световен шампионат на смесени тимове в Винтерберг Мария попълни медалите си с друг бронз.

Преди състезателя не е едно представление, а Мария Орлова, чиято биография все още не е толкова голяма, ще се вижда повече от веднъж в това спортно поле. Пожелаваме късмет на младите и обещаващи sprotsmenke.